GPON: корисні новітні технології для домашнього інтернету

GPON: корисні новітні технології для домашнього інтернету
calendar 26.07.2023
Домашній інтернет, що працює без світла!

Війна в країні принесла багато лиха, різнобічних незручностей та побутових проблем. Одна з них тісно пов’язана із відсутністю електрики у містах та селах. Зокрема, із початком віялових відключень світла українці зіткнулися з довготривалою відсутністю інтернету в оселях та офісах.  Ми — молодий та завзятий інтернет провайдер Dominet – одразу взяли до уваги цей момент та почали використовувати у роботі технологію GPON (Gigabit Passive Optical Network).

Що це за технологія та які її переваги

Gigabit Passive Optical Network або GPON являє собою сучасну технологію, яка має забезпечити стабільний інтернет із високою швидкістю. Одна з особливостей технології полягає у тому, що зовнішні чинники на неї не діють. Саме тому оптоволоконна мережа дозволяє забезпечити:

  • швидкість до 1 ГБіт/с для домашнього використання;
  • швидкість до 10 ГБіт/с для компаній, офісів, підприємств тощо.

Особливою ознакою такого інтернету завжди є стабільність. Це означає, що зв’язок не зникає, сигнал не плаває, все працює у штатному режимі незалежно від того, є світло чи немає. Ми готові забезпечити все, що перераховано вище, бо встановили сучасне кореневе обладнання, яке має достатній ресурс, не потребує заміни у найближчі десять років. Стабільна робота без збоїв та інших негараздів — ось наш девіз.

Важливо: швидкість домашнього інтернету також залежить і від потужності роутера, встановленого у клієнта. Якщо вас не влаштовує швидкість завантаження абощо, рекомендуємо змінити Wi-Fi роутер на модель нового покоління.

Всі технології, які використовувалися провайдерами до появи GPON, базувалися на стандартній передачі електронних імпульсів із використанням для цього кабелів з міді. Шлях був таким:

  • вузловий пункт — кабельні лінії (мідний кабель) — вузли з мереживними комутаторами — лінії до кінцевих споживачів.

Ця схема мала так зване слабке місце — комутатори. Вони потребують зовнішнього живлення (електрики), а у разі перепадів чи віялових відключень просто не працюють у заданому режимі. У результаті споживач не отримує сигнал, а простіше — не має доступу до всесвітньої мережі Інтернет. Ще один мінус комутаторів полягає у їхній вразливості до випромінювання, зокрема, до електромагнітного. У цьому разі вони працюють зі збоями, тож загалом є ненадійними.

Нова технологія GPON використовує для передачі даних не кабельні лінії, а світлові хвилі. Це дозволяє не тільки пришвидшити передачу, але й збільшити пропускну здатність. Комутатори тут не використовуються, натомість у схемі працюють так звані сплітери, які розщеплюють світові потоки і. таким чином, обслуговують користувачів, надаючи їм доступ до мережі. Отже, сплітери не використовують зовнішнє живлення, не залежать від наявності електричного струму. Для роботи у будинку користувача або користувачів потрібно встановити термінал —ONU.

Цікаво: назву «пасивна» така мережа отримала саме через сплітери, які, фактично, не виконують ніякої роботи. На додаток технологія загалом не потребує жодних додаткових елементів або ж пристроїв задля того, аби встановити зв’язок між оператором, що надає послуги, та користувачем, який їх отримує.

Плюси та мінуси технології GPON

Сучасна технологія GPON має багато переваг у порівнянні із застарілими:

1. Найголовніша полягає у тому, що користувачі отримують високошвидкісний якісний гігабітний інтернет, а на додаток до нього ще й телебачення та за необхідності IР-телефонію. GPON також надає можливість зробити підключення системи безпеки у будинку, офісі чи іншому приміщенні через оптоволокно.
2 Не менш важлива перевага полягає у безпеці даних користувача, адже ця мережа повністю виключає можливість перехоплення даних.
3. Відсутність залежності від електрики також має свою вагу, тим більше, що віялові відключення можуть використовуватися впродовж невизначеного часу.

Важливо: на випадок відсутності електрики користувач має забезпечити підключення роутера до альтернативного або ж резервного джерела електричного живлення. Це дасть змогу продовжувати працювати або серфити у мережі Інтернет.

Єдиним мінусом цієї технології можна вважати те, що оптоволоконний кабель доволі чутливий до різних механічних впливів, що спричиняють його пошкодження. Але це також можна попередити, правильно обравши місце для розміщення модему. Зазвичай ми рекомендуємо робити це у вхідній зоні квартири або будинку, а кабель укласти таким чином, аби його неможливо було зачепити та пошкодити.

Переваги співпраці із провайдером Dominet

Ми — молода та активна компанія, провайдер, який динамічно розвивається та робить головний акцент на якості зв’язку. Що ми пропонуємо:

1.Інтернет за технологією GPON фізичним та юридичним особам за вигідними цінами (підключення, обслуговування, щомісячні платежі).
2.Високу якість послуг та сучасний клієнтський сервіс.
3.Безперебійну роботу одного чи більше пристроїв.
4.Технічну підтримку у форматі 24/7.

Інтернет у вашій квартирі працює із збоями, натомість вам потрібно працювати або вчитися? Ви втомились від неякісного зв’язку, що не дає завантажити фільм або необхідні файли? Звертайтеся у Dominet — і ми запропонуємо оптимальне рішення, встановимо обладнання та налагодимо доступ до всесвітньої мережі Інтернет швидко та якісно. Інтернет не має залежати від наявності чи відсутності світла — ми готові довести це кожному клієнту!

Новини
Акції

Підключайся!

Користуйся всіма перевагами швидкісного інтернету та цифрового телебачення Dominet
Підключитися
Підключитися